Медицина та єврейське питання в Російській імперії - Ujew

Медицина та єврейське питання в Російській імперії

Медицина та єврейське питання в Російській імперії
Количество просмотров 202 Количество комментариев 0

Магістерська програма з юдаїки в НаУКМА, Українська асоціація юдаїки та Центр досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Менделів Меморіального музею Голокосту США запрошують на публічну лекцію Софії Грачової «"Яке життя, таке і здоров’я": медицина та єврейське питання в Російській імперії».

Упродовж «довгого» XIX століття як у Росії, так і в інших країнах Європи, здоров’я єврейського населення приваблювало увагу лікарів, етнографів, бюрократів, політичних активістів і широкої громадськості. Медична статистика засвідчувала високу середню тривалість життя серед євреїв. Водночас у суспільстві панували стереотипи про незадовільний загальний стан єврейського фізичного та психічного здоров’я. Дискусії про користь чи шкоду єврейських звичаїв і спроможність євреїв-чоловіків до військової служби опинилися в центрі дебатів про можливість єврейської емансипації. Лекторка розповість про політичну вагу теми здоров’я євреїв у Російській імперії та способи, за допомогою яких євреї-лікарі й громадські активісти намагалися поліпшити долю своїх одновірців, звертаючись до мови медицини.

Лекція відбудеться 12 жовтня 2017 р. о 18:00 у офісі програм з юдаїки НаУКМА (вул. Волоська 8/5, корпус 5, підвальне приміщення, ауд. 2).

Лекцію уможливлено завдяки підтримці The Piotr and Basheva Polsky Memorial Initiative for the Study of Ukrainian Jewry.

Комментарии

0 комментариев

    Вы должны авторизоваться, чтобы оставлять комментарии.